
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.75 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Resistance | 70 Ω |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 160 MHz |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Channels | 4 |
| Turn-On Delay Time | 80 ns |
| Turn-Off Delay Time | 80 ns |
| Operating Supply Current | 40 µA |
| Propagation Delay | 40 ns |
| High Level Output Current | |
| Low Level Output Current | |
| Logic Function | Counter, Demultiplexer, Multiplexer |
| Number of Inputs | 4 |
| Supply Type | Dual |
| Throw Configuration | SPST |
| Number of Outputs | 4 |
| Number of Gates | 4 |
| Drain to Source Resistance | 200 Ω |
| Schedule B | 8542390000 |
| Logic Family | |
| Configuration | 4 x 1:1 |
| On Resistance (RON) | 70 Ω |
| -3db Bandwidth | 160 MHz |
Stock: 480
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33770
Ext.Price$0.33770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33770 | $0.33770 |
| 10 | $0.24537 | $2.45370 |
| 25 | $0.19749 | $4.93725 |
| 50 | $0.19149 | $9.57450 |
| 100 | $0.18567 | $18.56700 |
| 300 | $0.18003 | $54.00900 |
| 500 | $0.17456 | $87.28000 |
| 1000 | $0.16927 | $169.27000 |
